Musíte mít detailně spočítanou spotřebu strojů. Vědět, jaké stroje, kdy a kde je nakoupit, abyste se nestali obětí podvodníků.

Vědět, kde mašiny budete skladovat a jak je budete chladit. Musíte umět všechny stroje zapojit tak, aby nedocházelo k výpadkům kvůli přetížení el. sítě. Aby těžba byla co nejvíce efektivní, musíte těžit v mining poolech, které vám zaručí nejvyšší šanci na nalezení blocku a mít možnost automaticky mezi nejvýhodnějšími mining pooly přepínat.

Samozřejmostí je mít domluvené pevné a velice výhodné ceny elektřiny a zajištěný dostatečný příkon elektřiny po celý rok pro všechny stroje, aby nedocházelo k výpadkům v těžbě. K tomu musíte vědět, jak s vytěženým kapitálem disponovat (kdy jej prodat).

Právě proto není těžba pro každého a někteří lidé mohou mít pocit, že mining se nevyplatí. Těžba kryptoměn se stále vyplatí.Jen musíte vědět, jak na to.

Kupříkladu my dokážeme vytěžit jeden Bitcoin s náklady 1 560 USD za elektřinu. To je cena, na kterou se nejspíše ve vašich domácích podmínkach nedostanete.